NJ erikoisnäyttelyt suomenhevostammoille Haltiasalossa


Näyttelypäivä 03.05.2020
Viimeinen ilmoittautumispäivä 26.04.2020
Vastuuhenkilönä alaera (VRL-13283)
Järjestyspaikkana Haltiasalo (HALT6582)

Näyttelyt ovat erikoisnäyttelyt, eli kaikki sertin arvoiset (SA) saavat irtoSERTin.
Jokainen luokkavoittaja (BIS1-10) voi vastaanottaa MVA-SERTin.
Pienhevosia (säkä max. 148cm) voi ilmoittaa vain niille tarkoitettuihin luokkiin (6-10).

Säännöt ja rajoitukset

VH-tunnus on suositeltava, mutta vapaaehtoinen.
Omistajan VRL-tunnus on pakollinen!
Yhteen luokkaan otetaan 12 osallistujaa.
Yksi ihminen voi tuoda yhteen luokkaan yhden hevosen.
Yksi hevonen voi osallistua yhteen luokkaan.
Näyttelyt ovat avoimet valokuvallisille suomenhevos- ja suomenpienhevostammoille.

Luokat

0. BIS-kehä (ei osallistumisia) tuom. Terhi
1. Suomenhevostammat tuom. alaera
2. Suomenhevostammat tuom. alaera
3. Suomenhevostammat tuom. alaera
4. Suomenhevostammat tuom. alaera
5. Suomenhevostammat tuom. alaera
6. Suomenpienhevostammat tuom. alaera
7. Suomenpienhevostammat tuom. alaera
8. Suomenpienhevostammat tuom. alaera
9. Suomenpienhevostammat tuom. alaera
10. Suomenpienhevostammat tuom. alaera
Huom - kaikissa luokissa on käytössä osallistumisjono!

Osallistuminen

sähköpostiin alaera.virtuaali[at]gmail.com, otsikolla ENJ030520 muodossa:

Luokka (rivivaihto)
Omistaja(t) (VRL-tunnus/tunnukset) - <a href="http://www.hevosensivu.com">Hevosen virallinen nimi</a> VH-tunnus

JONO Omistaja(t) (VRL-tunnus/tunnukset) - <a href="http://www.hevosensivu.com">Hevosen virallinen nimi</a> VH-tunnus

Tulokset

BIS1 AH Hallatanssi VH20-018-0170
BIS2 Kuuralehdon Neemi VH16-018-1753
BIS3 Sadan Kultamiina VH16-018-2197
BIS4 Viinenvaino VH19-018-0510
BIS5 Rinnan Kupari VH20-018-0054 && Turmeltajan Malviina VH17-018-1552
BIS7 AH Suonoita VH19-018-0481
BIS8 Mäkisuon Kielas
BIS9 Pisarapiirto VH18-018-0443
BIS10 Turmeltajan Ihme-Tys VH16-018-1005

irtoSERT
Kauhumäen Onnetar VH14-018-1763
Safiirivaras VH20-108-0179
Huvihattara VH19-018-0004
Riidenmarja VH17-018-1783
Hortensian Kuulilja VH17-018-0193
Hornanhovin Marjamytologia
Joikujärven Valla VH16-018-0608
Sielunkuiskaaja VH19-018-0446
AH Satakieli
Jää-Hyväiset VH18-018-1276
Harhankaipuu VH14-018-0516
Navajan Ievanpolkka VH19-018-0989 
Hornanhovin Tuonenjoutsen VH19-018-1048
Vähäpellon Nokihärmä VH17-018-0289
Pilvipellon Lumilintu VH20-018-0270
Kuurankurimus VH17-018-0245
Hornanhovin Hämyhulina VH19-018-0103
Kas Karpalo VH18-018-1187
Kaakkilan Taikavalssi
AH Hallausva VH18-018-1978
Riimuvaaran Krusmynta
Tuhkimotarina VH18-018-1324
Sotamaalauksen Ajattara VH19-018-1010
Kadetopia VH15-018-0101
Turmeltajan Kuunsiru VH18-018-0600
Revontultentuoja VH16-018-2152
Timanttikissa VH20-018-0055
Adinan Harhauni VH19-018-0208
Kadon Harmaja VH18-018-0507
Juustojuoni VH19-018-1075
Huurtuva VH19-018-1054
Räiskyvän Adella VH15-018-2575
Hornanhovin Hohkahelmi VH20-018-0233
Villahaan Selmiina VH18-018-0195
Pirtin Pinni VH18-018-2157
Korpiorvokki VH19-018-0792
Hornanhovin Tammitaiga VH19-018-0080
Haavelaakson Mandi VH17-018-1083
Tuulenpesän Jäärouva VH18-018-0936
Hiivurin Pakkastanssi VH19-018-0254
Tuulenpesän Hillamaria VH17-018-1853
Mörkövaaran Murmur VH19-018-0501
AH Umbra VH20-018-0168
Jeilin Lemmonlilja VH18-018-0934
Räiskyvän Kerttuli VH18-018-1864
Hupilan Uniaalto VH17-018-2075
Routapirtin Rin Tin Tin VH19-018-0411
Vaniman Hymni VH18-018-1212
Lumolintu VH17-018-1220
Renessanssirinsessa VH18-018-1507
Tuulessatanssija VH15-018-2023
Kaunon Karhunvatukka VH17-018-1384
Helmiahon Riivasointu VH19-018-0053
Tuiskulan Hohtava VH17-018-1488
Kuuma ku hella kuutosella VH18-018-2257
Konjakkipusu VH18-018-1419
AH Taifuuni VH19-018-0757
Riikinnevan Hämäränhenki VH18-018-0639
Lupsakan Vadelmaviineri VH18-018-1487
Makeaa Myrkkyä VH18-018-1599
Salaliittoteoria VH18-018-1622
Hornanhovin Karmankutoja VH20-018-0234
Ketolan Tiainen VH14-018-0820
Turmeltajan Mykis-Tys VH18-018-2200
Marjalehdon Helmikkä VH17-018-0318
Lupsakan Tiainen VH19-018-0557
Navajan Herttuatar VH18-018-1774
Vapun Iltahulina VH17-018-1077
Ketolan Sokeriheinä VH16-018-2198
Seppäjärven Raivotar VH18-018-0804
Kuhdon Korpivadelma VH20-018-0294
Mustasuon Halihippa
Syysprinsessa VH17-018-0317
Pajusade VH18-018-2182
Mustasuon Brigitha VH18-018-0295
Hopeahaikeus VH18-018-1510
Hiidenhavina VH18-018-1525
Haltiasalon Ruusukulta VH20-018-0295
Harhakuvitelma VH17-018-1076
Tankoon Tarvitaan Kaksi VH14-018-0471
Vuornan Pikkupulla VH17-018-0440
Kadon Wappu
Hilipeähalla VH19-018-0611

ei tarvetta irtolle
Hunajainen VH18-018-1605
Keijunkirous VH18-018-1698
Arvolaakson Leisku VH14-018-0706
Hornanhovin Turmiotarina VH20-018-0134
Valonvarjelija VH18-018-1363
Vuornan Inkiväärisumu VH18-018-2096
Rautarouva VH18-018-0321

HYL
Saarnion Lapintaika (kuva puuttuu)

1. Suomenhevostammat 12/12

1. Kadon Kartano (VRL-10531) - Kuuralehdon Neemi VH16-018-1753 irtoSERT
2. Kirsiina (VRL-05196) - Kauhumäen Onnetar VH14-018-1763 irtoSERT
3. sarqquu (VRL-04374) - Hunajainen VH18-018-1605 irtoSERT (ei tarv)
4. Sonja (VRL-11911) - Safiirivaras VH20-108-0179 SA
5. Laura (VRL-11124) - Huvihattara VH19-018-0004 SA
6. Susiraja (VRL-06046 ja VRL-12701) - Riidenmarja VH17-018-1783 SA
7. Sorel (VRL-00884) - Hortensian Kuulilja VH17-018-0193 SA
8. Viixi (VRL-13923) - Hornanhovin Marjamytologia SA
9. Siguri (VRL-11290) - Joikujärven Valla VH16-018-0608 SA
10. enna (VRL-14704) - Sielunkuiskaaja VH19-018-0446 SA
11. aksu (VRL-00164) - AH Satakieli SA
12. Tuire (VRL-00345) - Jää-Hyväiset VH18-018-1276 SA

2. Suomenhevostammat 12/12

1. aksu (VRL-00164) - AH Hallatanssi VH20-018-0170 irtoSERT
2. sarqquu (VRL-04374) - Keijunkirous VH18-018-1698 irtoSERT (ei tarv)
3. Susiraja (VRL-06046 ja VRL-12701) - Harhankaipuu VH14-018-0516 irtoSERT SA
4. Tuire (VRL-00345) - Navajan Ievanpolkka VH19-018-0989  SA
5. enna (VRL-14704) - Hornanhovin Tuonenjoutsen VH19-018-1048 SA
6. Kirsiina (VRL-05196) - Vähäpellon Nokihärmä VH17-018-0289 SA
7. Viixi (VRL-13923) - Pilvipellon Lumilintu VH20-018-0270 SA
8. Sonja (VRL-11911) - Kuurankurimus VH17-018-0245 SA
9. Sorel (VRL-00884) - Hornanhovin Hämyhulina VH19-018-0103 SA
10. Siguri (VRL-11290) - Arvolaakson Leisku VH14-018-0706 SA (ei tarv)
11. Jemiina (VRL-07412) - Kas Karpalo  VH18-018-1187 SA
12. Laura (VRL-11124) - Kaakkilan Taikavalssi SA

3. Suomenhevostammat 12/12

1. Jemiina (VRL-07412) - Sadan Kultamiina  VH16-018-2197 irtoSERT
2. Sorel (VRL-00884) - Hornanhovin Turmiotarina VH20-018-0134 irtoSERT
3. aksu (VRL-00164) - AH Hallausva VH18-018-1978 irtoSERT
4. Laura (VRL-11124) - Riimuvaaran Krusmynta SA
5. sarqquu (VRL-04374) - Tuhkimotarina  VH18-018-1324 SA
6. Sonja (VRL-11911) - Sotamaalauksen Ajattara VH19-018-1010 SA
7. Susiraja (VRL-06046 ja VRL-12701) - Kadetopia VH15-018-0101 SA
8. Räiskyvä (VRL-03515) - Turmeltajan Kuunsiru VH18-018-0600 SA
9. Siguri (VRL-11290) - Revontultentuoja VH16-018-2152 SA
10. Tuire (VRL-00345) - Timanttikissa VH20-018-0055 SA
11. enna (VRL-14704) - Adinan Harhauni VH19-018-0208 SA
12. Kadon Kartano (VRL-10531) - Kadon Harmaja VH18-018-0507 SA

4. Suomenhevostammat 12/12

1. aksu (VRL-00164) - AH Suonoita VH19-018-0481 irtoSERT
2. sarqquu (VRL-04374) - Valonvarjelija VH18-018-1363 irtoSERT (ei tarv)
3. Susiraja (VRL-06046 ja VRL-12701) - Juustojuoni VH19-018-1075 irtoSERT
4. Tuire (VRL-00345) - Huurtuva VH19-018-1054 SA
5. Jenna (VRL-03515) - Räiskyvän Adella VH15-018-2575 SA
6. Sorel (VRL-00884) - Hornanhovin Hohkahelmi VH20-018-0233 SA
7. Jemiina (VRL-07412) - Villahaan Selmiina  VH18-018-0195 SA
8. Katla Huseby (VRL-14618) - Pirtin Pinni VH18-018-2157 SA
9. Kototalli (VRL-10531) - Korpiorvokki VH19-018-0792 SA
10. enna (VRL-14704) - Hornanhovin Tammitaiga VH19-018-0080 SA
11. Siguri (VRL-11290) - Haavelaakson Mandi VH17-018-1083 SA
12. Sonja (VRL-11911) - Tuulenpesän Jäärouva VH18-018-0936 SA

5. Suomenhevostammat 12/12

1. sarqquu (VRL-04374) - Viinenvaino VH19-018-0510 irtoSERT
2. enna (VRL-14704) - Hiivurin Pakkastanssi VH19-018-0254 irtoSERT
3. Siguri (VRL-11290) - Tuulenpesän Hillamaria VH17-018-1853 irtoSERT
4. Tuire (VRL-00345) - Mörkövaaran Murmur VH19-018-0501 SA
5. aksu (VRL-00164) - AH Umbra VH20-018-0168 SA
6. Susiraja (VRL-06046 ja VRL-12701) - Jeilin Lemmonlilja VH18-018-0934 SA
7. Räiskyvä (VRL-03515) - Räiskyvän Kerttuli VH18-018-1864 SA
8. Sonja (VRL-11911) - Hupilan Uniaalto VH17-018-2075 SA
9. Jere (VRL-10531) - Routapirtin Rin Tin Tin VH19-018-0411 SA
10. Jemiina (VRL-07412) - Vaniman Hymni  VH18-018-1212 SA
11. Sorel (VRL-00884) - Lumolintu VH17-018-1220 SA
12. Eedla S. (VRL-14880) - Saarnion Lapintaika SA

6. Suomenpienhevostammat 9/12

1. dookie (VRL-04373) - Pisarapiirto VH18-018-0443 irtoSERT
2. aksu (VRL-00164) - Renessanssirinsessa VH18-018-1507 irtoSERT
3. Räiskyvä (VRL-03515) - Tuulessatanssija VH15-018-2023 irtoSERT
4. Jemiina (VRL-07412) - Kaunon Karhunvatukka VH17-018-1384 SA
5. Sorel (VRL-00884) - Helmiahon Riivasointu VH19-018-0053 SA
6. Susiraja (VRL-06046 ja VRL-12701) - Vuornan Inkiväärisumu VH18-018-2096 SA
7. Kadon Kartano (VRL-10531) - Tuiskulan Hohtava VH17-018-1488 SA
8. Nikki (VRL-14085) - Kuuma ku hella kuutosella VH18-018-2257 SA
9. sarqquu (VRL-04374) - Konjakkipusu VH18-018-1419 SA

7. Suomenpienhevostammat 8/12

1. dookie (VRL-04373) - Turmeltajan Ihme-Tys VH16-018-1005 irtoSERT
2. aksu (VRL-00164) - AH Taifuuni VH19-018-0757 irtoSERT
3. VRL-12701 - Riikinnevan Hämäränhenki VH18-018-0639 irtoSERT
4. Milma (VRL-14149) - Lupsakan Vadelmaviineri VH18-018-1487 SA
5. sarqquu (VRL-04374) - Makeaa Myrkkyä  VH18-018-1599 SA
6. Nikki (VRL-14085) - Salaliittoteoria VH18-018-1622 SA
7. Sorel (VRL-00884) - Hornanhovin Karmankutoja VH20-018-0234 SA
8. Jemiina (VRL-07412) - Ketolan Tiainen  VH14-018-0820 SA

8. Suomenpienhevostammat 8/12

1. Tuire (VRL-00345) - Rinnan Kupari VH20-018-0054 irtoSERT
2. dookie (VRL-04373) - Turmeltajan Mykis-Tys VH18-018-2200 irtoSERT
3. Kirsiina (VRL-05196) - Marjalehdon Helmikkä VH17-018-0318 irtoSERT
4. Milma (VRL-14149) - Lupsakan Tiainen VH19-018-0557 SA
5. sarqquu (VRL-04374) - Navajan Herttuatar VH18-018-1774 SA
6. Sorel (VRL-00884) - Vapun Iltahulina VH17-018-1077 SA
7. Jemiina (VRL-07412) - Ketolan Sokeriheinä  VH16-018-2198 SA
8. Susiraja (VRL-06046 ja VRL-12701) - Seppäjärven Raivotar VH18-018-0804 SA

9. Suomenpienhevostammat 8/12

1. dookie (VRL-04373) - Turmeltajan Malviina VH17-018-1552 irtoSERT
2. Jemiina (VRL-07412) - Kuhdon Korpivadelma VH20-018-0294 irtoSERT
3. Sorel (VRL-00884) - Rautarouva VH18-018-0321 irtoSERT (ei tarv)
4. Siguri (VRL-11290) - Mustasuon Halihippa SA
5. Kirsiina (VRL-05196) - Syysprinsessa VH17-018-0317 SA
6. Susiraja (VRL-06046 ja VRL-12701) - Pajusade VH18-018-2182 SA
7. Tuire (VRL-00345) - Mustasuon Brigitha VH18-018-0295 SA
8. sarqquu (VRL-04374) - Hopeahaikeus  VH18-018-1510 SA

10. Suomenpienhevostammat 8/12

1. Siguri (VRL-11290) - Mäkisuon Kielas irtoSERT
2. sarqquu (VRL-04374) - Hiidenhavina VH18-018-1525 irtoSERT
3. Jemiina (VRL-07412) - Haltiasalon Ruusukulta  VH20-018-0295 irtoSERT
4. Sorel (VRL-00884) - Harhakuvitelma VH17-018-1076 SA
5. VRL-12701 - Tankoon Tarvitaan Kaksi VH14-018-0471 SA
6. dookie (VRL-04373) - Vuornan Pikkupulla VH17-018-0440 SA
7. Kadon Kartano (VRL-10531) - Kadon Wappu SA
8. enna (VRL-14704) - Hilipeähalla VH19-018-0611 SA